hotdog
04 خرداد 1402 - 13:38

۹۸ درصد اعتبارات آموزش و پرورش کشور صرف حقوق پرسنل می شود

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: متاسفانه ۹۸ درصد اعتبارات وزارت آموزش و پرورش صرف حقوق پرسنل شده و تنها دو درصد در حوزه های دیگر هزینه می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، سید بابک هاشمی نکو در نشست مدیران مدارس در کانون تربیتی هنری ورزشی شهید رجایی اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته جهان بیش از ۲۰ درصد اعتبارات کشوری به حوزه آموزش و پرورش تخصیص پیدا می کند در صورتی که در کشور ما تنها ۱۰ تا ۱۱ درصد اعتبارات در این حوزه است.

وی تصریح کرد: امسال بودجه آموزش و پرورش کشور با اکتساب اعتبارات رتبه بندی معلمان ۴۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور تشکل های فرهنگیان با اشاره به رتبه بندی معلمان در سطح کشور خاطرنشان کرد: با اجرای رتبه بندی معلمان در کشور میانگین حقوق معلمان بین هفت تا ۱۴ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد معلمان کشور به اجرای این رتبه بندی اعتراض دارند و در این راستا تیم های ارزیاب قوی در حال مشکلات رتبه بندی و رفع آن هستند.

هاشمی نکو گفت: متاسفانه ۹۸ درصد از اعتبارات آموزش و پرورش کشور صرف پرداخت حقوق پرسنل شده و مابقی در حوزه های دیگر هزینه می شود.

وی بیان کرد: یکی از فعالیت های خوب وزارت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم بیمه تکمیلی فرهنگیان بوده که در این بیمه خدمات حوزه دندانپزشکی، عینک و غیره اضافه شده است.همچنین در طرح شهید سلیمانی بیش از ۷۰ درصد طرح به فعالیت های پرورشی و ورزشی اختصاص داده شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ابراز کرد: با بازدیدهای به عمل آمده از حوزه های امتحانات، خوشبختانه امتحانات با نظم خاص و امنیت کامل در حال برگزاری است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه تشکل های فرهنگیان در حوزه های مختلف تشکیل شده قابل شمارش نیستند و در حال حاضر ۲۰ تشکل فرهنگیان در کشور در کنار این جوها و انجمن های محلی در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.

* تعلیم و تربیت در شکل گیری جامعه انقلابی نقش مهمی دارد

سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس گفت: امروزه تعلیم و تربیت در شکل گیری جامعه انقلابی و آرمانی مهمترین نقش را داشته و برای اجرای سند تحول بنیاد وزارت آموزش و پرورش و رسیدن به قله های موفقیت در عرصه های‌مختلف سیاسی، ورزشی و غیره باید به جامعه نخبگان توجه شود.

آراز محمد مغربی اظهار کرد: شهرستان گنبدکاووس دارای ظرفیت های مختلف در حوزه های گوناگون داشته که با همکاری و مساعدت وزیر آموزش و پرورش و مسئولان استانی و شهرستانی این استعدادها کشف و به نسل جدید منتقل خواهد شد.

پایان پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237760